Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu
Poszukiwani
Narkotyki i dopalacze to zło, które wciąga młodzież! | Drukuj |
Autor: Administrator   
28.05.2015.
IMG 0676Problem uzależnienia od środków odurzających lub substancji psychotropowych albo środków zastępczych ma charakter wielowymiarowy, a problem narkomanii dotyka osób w różnym wieku i pochodzących z różnych środowisk społecznych. Proces ten rozpoczyna się zwykle od przypadkowej sytuacji, pierwszego poczęstowania czy pokusy przeżycia czegoś nowego. Konsekwencje jednak mogą być tragiczne w skutkach.


…więcej
 
Poprzebijał opony | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
04.02.2013.

img_362136-latek z Rawicza, który na swoim koncie ma nie jedno przestępstwo tym razem odpowie za zniszczenie mienia. Mężczyzna w chwili złości poprzebijał opony  Toyoty Land Cruiser. Szkody jakie sprawca wyrządził swoim huligańskim wybrykiem naraziły na straty pokrzywdzonego rawiczanina na dwa tysiące złotych.

…więcej
 
KGP - Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych | Drukuj |
Autor: KGP   
28.06.2011.

1-76005_m2.jpgWczoraj w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona Karcie Praw Ofiar Wypadków Drogowych. Karta zawiera informacje niezbędne ofiarom wypadków drogowych, m.in. obowiązki służb, które jako pierwsze przybywają na miejsce zdarzenia.

…więcej
 
"Pozory mylą, dowód nie" | Drukuj |
Autor: Administrator   
23.08.2010.
dsc_0042"Pozory mylą, dowód nie" to hasło rozpoczętej ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej, której partnerami są Komenda Główna Policji i Związek Browary Polskie. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem sprzedaży alkoholu niepełnoletnim, a w szczególności  przypomnienie sprzedawcom o konieczności sprawdzania dowodów tożsamości młodych osób, które chcą kupić alkohol, jeśli mają wątpliwości co do ich pełnoletniości.
…więcej
 
Nietrzeźwa kobieta sprawczyni kolizji | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
20.06.2010.
policja_1_kopiaW dniu 17 czerwca br w miejscowości Załęcze, 38-latka mieszkanka Wąsosza kierując samochodem m-ki VW Golf nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Citroenem Jumper 24-letniemu mieszkańcowi Żernik. Zdarzenie to nie różniłoby się od wielu innych gdyby nie to, że kobieta miała niemal 3 promile alkoholu we krwi. Na szczęście żadnemu z uczestników kolizji nic się nie stało. Kierującej golfem zatrzymano prawo jazdy. Kobieta odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej oraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości.
 
debaty społeczne
Racism. Say it. Fight it.
informacje-z-odpraw.jpg
z_skrzynka.jpg
logo_nl.jpg
www.pyrek.pl
Dobór do Policji
dobor
Popularne