KPP Rawicz

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Grali o Puchar Komendanta

  Na rawickim stadionie OSiR-u rozegrano pierwszy w historii Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu. Do gry zaproszono policjantów z sąsiednich jednostek.

 2. Ćwiczenia EGIDA-17

  17 września br. w osiemdziesięciu dwóch jednostkach Policji na terenie całego kraju odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-17. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Całość koordynował Główny Sztab Komendy Głównej Policji.

 3. Pyrek na festynie w SP 4

  W dniu dzisiejszym na festyn w Szkole Podstawowej nr 4 przybyli także policjanci z rawickiej Komendy. Razem z funkcjonariuszami przyjechał znany wszystkim dzieciom z Rawicza sierż. Pyrek., który pomiędzy bawiącymi się dziećmi i rodzicami spacerował. Wiele dzieci przytulało się do sierż. Pyrka oraz robiło sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

 4. Ponad pół kilograma marihuany przewoził w podróżnej walizce

  Ponad pół kilograma marihuany przewoził w walizce 24-latek z Rawicza, kiedy zatrzymali go miejscowi policjanci. Młody mężczyzna został ujęty na dworcu kolejowym, gdy wysiadł z pociągu. Rawiczanin odpowie za posiadanie oraz sprzedaż znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. W proceder narkotykowy zamieszana była również jego dziewczyna. 22-latka usłyszała zarzuty i została objęta dozorem policyjnym. Grozi im do 10 lat więzienna.

 5. Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

  Policjanci z rawickiej drogówki wyeliminowali z ruchu dwóch piratów drogowych. Obaj mężczyźni za przekroczenie dozwolonej prędkości stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi oraz otrzymali po 10 pkt. karnych.

 6. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 7. Dzielnicowy uratował 10-latka

  Dzielnicowy uratował życie 10-latkowi. Chłopiec gdy szedł do szkoły, został zaatakowany przez dużego psa. Policjant gdy zauważył tą sytuacje bez zastanowienia podjął interwencje. Funkcjonariusz musiał zdać psu silne uderzenie nogą bo ten szarpiąc dziecko za głowę na nic innego nie reagował. Pogryziony chłopiec został hospitalizowany w rawickim szpitalu, został pogryziony na głowie i lewej ręce jego życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo.

 8. "Mia" wyżeł weimarski, skradziona ponad rok temu wróciła do domu.

  „Mija” to suczka rasy wyżeł weimarski, która ponad rok czasu nie widziała swoich prawowitych właścicieli. Suczka została skradziona na terenie Suchego Lasu. Rawiccy policjanci pomogli w odnalezieniu psa zrozpaczonej rodzinie. Nieoceniony był widok okazywanej radości zarówno ze strony właścicieli jak i czworonoga.

 9. Działania prewencyjne "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny"

  Trwa akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Wrześniowy miesiąc poświęcony jest bezpieczeństwu w ruchu drogowym w kontekście drogi ucznia do i ze szkoły.

 10. Działania dzielnicowych

  Dzielnicowi rawickiej komendy od 1 sierpnia prowadzą działania w ramach opracowanych półrocznych planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji oraz debat ze społeczeństwem oraz z bieżącej analizy zagrożeń.