Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu
Policyjne patrole rowerowe | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
27.04.2015.

foto1Już jutro na ulicach naszego miasta będzie można zauważyć policyjne patrole rowerowe. Funkcjonariusze zostali wyposażeni w jednoślady w celu poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Postulat wprowadzenia takich patroli został zgłoszony podczas ubiegłorocznej debaty społecznej, której celem było zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań lokalnej społeczności wobec Policji.

foto Starostwo Rawickie

…więcej
 
I Rajd Rowerowy... | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
27.04.2015.

dsc_0143W sobotę odbył się "I Rajd Rowerowy Instruktorów, Harcerzy i Ich Przyjaciół". Zwolennikom jednośladów dopisała pogoda oraz dobre humory.  Uczestnicy rajdu nim wyruszyli w podróż wysłuchali podstawowych zasadach w ruchu rodowym, jakie obowiązują rowerzystów, które przekazał im Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Rawiczu.

…więcej
 
Kampania społeczna "Nie [przy]dzwoń za kierownicą" | Drukuj |
Autor: KGP   
27.04.2015.
1-161522Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego ruszył ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.
…więcej
 
Dbamy o bezpieczeństwo w ruchu drogowym | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
27.04.2015.

konkurs_bwrd_2015_4W Gimnazjum w Sierakowie został przeprowadzony Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Uczniowie rywalizowali w sześciu drużynach reprezentujących swoje gimnazja. Pierwsze miejsce zajęli gimnazjaliści z Bojanowa. Zwycięski zespół będzie reprezentował powiat rawicki w zawodach wojewódzkich.

foto KPP Rawicz/Gimnazjum w Sierakowie

…więcej
 
Zwycięzcy zasiedli w fotelu komendantów | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
16.04.2015.
12Adam Stachowski  i Michał Plewa szefowali przez jeden dzień w rawickiej policji. Była to dla nich nagroda za zajęcie dwóch najlepszych miejsc w siódmej edycji konkursu ,,Możesz zostać Komendantem'' zorganizowanego przez KPP w Rawiczu i Zespół Szkół w Miejskiej Górce. 

 


…więcej
 
Skradziono mercedesa | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
13.04.2015.

policja_1_kopiaRawicka policja została powiadomiona o kradzieży auta. Pojazd m-ki Mercedes Sprinter koloru białego z 2012 roku, został skradziony z terenu parkingu jednej z miejscowych firm transportowych. Mercedes został skradziony w nocy z 9 na 10 kwietnia. Pokrzywdzony mieszkaniec Rawicza straty wycenił na 80 tysięcy złotych.

Miejscowa policja prosi o kontakt wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu i zatrzymania sprawcy. Zapewniamy anonimowość.

 
Byliśmy na lokalnych targach | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
13.04.2015.

3Podobnie jak w minionych latach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu brali udział w Rawickich Targach Edukacyjnych i Targach Pracy. Jak co roku impreza odbyła się w Gimnazjum w Sierakowie. Stoisko reprezentowane przez rawickich funkcjonariuszy cieszyło się dużym zainteresowaniem.

…więcej
 
Przypominamy o konkursie | Drukuj |
Autor: A   
09.04.2015.

pkmpPrzypominamy o przyjmowaniu zgłoszeń do VIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmujemy do 31 maja 2015 roku.

Konkursowi organizowanemu przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ patronuje Komendant Główny Policji oraz Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".
…więcej
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 18 z 1278
debaty społeczne
Racism. Say it. Fight it.
informacje-z-odpraw.jpg
z_skrzynka.jpg
logo_nl.jpg
www.pyrek.pl
Dobór do Policji
dobor
Popularne