Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu
Pomalowali sprejem bo ich zdenerwował | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
06.10.2015.

24 i 28-latek w złości pomalowali sprejem elewację domu, karoserię samochodu oraz skrzynkę na buty. Pokrzywdzony mieszkaniec Miejskiej Górki straty wycenił na 3 tysiące  złotych.

Sprawcy zostali zatrzymani tego samego dnia. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za uszkodzenie mienia.

 
Masz prawo do mediacji | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
06.10.2015.

policjapol

15 października przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji  Z tej okazji w całej Polsce organizowane są konferencje, prelekcje, symulacje mediacji, pikniki rodzinne, debaty, seminaria, szkolenia i dyżury mediatorów.

Rawicka policja włącza się w akcję. Z tej okazji w okresie od 12 do 17 października w godzinach od 12:00 do 14:00 w komendzie przy ulicy Sienkiewicza 23 specjalny dyżur pełnić będą policjanci pionu kryminalnego, którzy udzielać będą kompleksowych informacji dotyczących mediacji, a w szczególności rozwiązywania konfliktów i sporów. Porady są całkowicie bezpłatne. W przyszłym tygodniu chcemy za pośrednictwem mediów i spotkań pokazać, czym są i co mają na celu mediacje, jakie płyną z nich korzyści. Zachęcamy wszystkich chętnych mieszkańców do skorzystania z tej możliwości.

 

…więcej
 
Szarżował na motorze i stracił prawo jazdy | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
30.09.2015.

wera2Za szarżowanie motocyklem w centrum miasta odpowie przed sądem niespełna 34-letni rawiczanin. Mężczyzna popełnił szereg wykroczeń drogowych, za które stracił prawo jazdy.

 

 

…więcej
 
Sympatycy PaT Rawicz działają. | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
30.09.2015.

1Młodzież z rawickiej grupy sympatycy PaT z początkiem roku szkolnego  z dużym impetem ruszyła do działania. Jeżeli masz ochotę bliżej poznać tych młodych ludzi i sprawdzić jaką formę zabawy wybrali zapraszamy.

…więcej
 
Policjanci na festynie | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
28.09.2015.

dsc_0227Rawiccy funkcjonariusze uczestniczyli w rodzinnym festynie „ Witaj Szkoło Pyrka na wesoło”. Impreza z myślą o najmłodszych została zorganizowana przez Radę Osiedla „Stare Miasto”.

Miejscowi policjanci podczas wspólnej zabawy przeprowadzili konkurs dla uczestników związany z bezpieczeństwem w ruchu drogowym a w szczególności bezpieczna drogą do szkoły. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, za co zostały nagrodzone.

Funkcjonariusze udostępnili również sprzęt policyjny: kaski, pałki, ochraniacze, tarcze i inne. Dorośli mogli spojrzeć na świat przez autogogle, które pokazują jak „rozmywa” się rzeczywisty obraz gdy jesteśmy nietrzeźwi.

Niewątpliwie jedna z największych atrakcji była wielkopolska maskotka policji „Sierżant Pyrek”.

…więcej
 
Kontrole obiektów sakralnych | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
28.09.2015.

pakoslawJuż po raz kolejny przeprowadzone zostały kontrole kościołów na terenie powiatu rawickiego. Działania prowadzone są w ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”, gdzie jednym z obszarów jest „Ochrona dziedzictwa Narodowego” .

Kompleksowej kontroli przeprowadzanej przez Straż Pożarną, Policję i pracownika Urzędu Ochrony Zabytków zostały poddane, poewangelicki kościół w Miejskiej Górce, kościół w Zielonej Wsi i na zdjęciach kościół w Pakosławiu. Kontrolujący sprawdzali obiekty pod kątem zabezpieczeń przed włamaniem, pożarem oraz w jakim stanie znajdują się obiekty zabytkowe i ich wyposażenie. Z kontroli sporządzona została dokumentacja, z którą zostali zapoznani proboszczowie.

 
Odprawa i zmiana na stanowisku Zastępcy Komendanta KWP w Poznaniu | Drukuj |
Autor: Administrator   
25.09.2015.
IMG 2308W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się odprawa służbowa kadry kierowniczej garnizonu wielkopolskiego. Połączona została z przejściem na emeryturę Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Michała Domagalskiego. Jego stanowisko i obowiązki przejął mł. insp Konrad Chmielewski. Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski uroczyście podziękował odchodzącemu komendantowi i serdecznie powitał jego następcę.
…więcej
 
Żadnej tolerancji dla zjawiska handlu ludźmi | Drukuj |
Autor: Administrator   
25.09.2015.

logokwpHandel ludźmi to zjawisko, które kojarzone jest przede wszystkim z odległymi czasami, w których funkcjonowało niewolnictwo i pańszczyzna. Jednak w dobie globalizacji to zjawisko nie zanikło mimo, że współcześnie powszechnie w prawodawstwie jednoznacznie jest identyfikowane jako przestępstwo.

…więcej
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 18 z 1339
debaty społeczne
Racism. Say it. Fight it.
informacje-z-odpraw.jpg
z_skrzynka.jpg
logo_nl.jpg
www.pyrek.pl
Dobór do Policji
dobor
Popularne