Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu
Program "Bezpiecznie to widzieć i znać" w rawickich szkołach | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
27.11.2014.
dsc_0413Siedmiu dyrektorów szkół podstawowych z Rawicza i Powiatu Rawickiego podpisało porozumienie z Komendantem Powiatowym Policji w Rawiczu insp. Krzysztofem Nowakiem w związku z realizacją policyjnego programu edukacyjnego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać!”.

Program będzie realizowany w ramach edukacji wczesnoszkolnej w klasach I-III. Jego założeniem jest wyposażenie najmłodszych w umiejętności rozpoznawania, przewidywania oraz zapobiegania zagrożeniom występującym w środowisku.

…więcej
 
Bezpieczny senior | Drukuj |
Autor: BJ/SM   
27.11.2014.

Koseniormenda Powiatowa Policji w Rawiczu apeluje o zachowanie ostrożności podczas kontaktów z osobami, których nie znamy. Szczególnie prosimy o rozwagę osoby starsze, mieszkające samotnie, gdyż to one są najczęściej ofiarami oszustów i złodziei. 

  

…więcej
 
MOJA KOMENDA | Drukuj |
Autor: Administrator/KT   
26.11.2014.
mojakomendaMinisterstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło aplikację „Moja komenda”. Mobilna usługa ułatwia lokalizowanie komend i komisariatów Policji. Dzięki niej można w prosty sposób odnaleźć najbliższą jednostkę, a następnie sprawdzić, jak najszybciej do niej trafić.

 

…więcej
 
Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
25.11.2014.
gwiazda wlkpNa całym świecie przemoc wobec kobiet stanowi poważny problem. Dotyka kobiet z różnych sfer społecznych, bez względu na ich zamożność, wykształcenie czy wyznanie. Dlatego w 1999 roku ONZ oficjalnie uchwaliła 25 listopada Międzynarodowym Dniem na Rzecz Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. Właśnie tego dnia rozpoczyna się również, trwająca do 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka), ogólnoświatowa Kampania „16 Dni Przeciwko Przemocy”. Kampania ma na celu wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałającym przemocy wobec kobiet oraz uświadamianie, iż nie muszą być one skazane na maltretowanie i bezbronność. Bo prawo kobiet i dziewcząt do życia bez przemocy jest niezbywalne i fundamentalne.
    


…więcej
 
Bezdomni. Nie bądźmy obojętni. | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
25.11.2014.

4 bezdomniW związku ze zbliżającym się zimowym okresem niskich temperatur, pragnąc uniknąć sytuacji prowadzących do zgonów osób bezdomnych, samotnych i w podeszłym wieku na skutek wychłodzenia organizmu wielkopolscy policjanci podejmują szereg działań prewencyjnych zmierzających do zapobiegania takim zjawiskom.

 


…więcej
 
Oszukany 87-letni rawiczanin | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
24.11.2014.

policjapolMimo stałych apeli i przestróg, kolejna starsza osoba stała się ofiarą mieszkaniowych złodziei. 87-letni rawiczanin stracił swoje oszczędności. Oszuści zostali wpuszczeni do mieszkania staruszka pod pozorem wymiany uszczelek w oknach.

…więcej
 
Włamanie w Sierakowie | Drukuj |
Autor: Beata Jarczewska   
20.11.2014.

policja_1_kopiaWczoraj w Sierakowie nieznany sprawca włamał się do domu jednorodzinnego. Złodziej wypchnął okno, wszedł do środka i skradł biżuterię. Straty zostały wycenione na ponad 3 tysiąca złotych. Sprawca wykorzystał nieobecność domowników. Zdarzenie miało miejsce między godziną 7:30 a 14:30.

Miejscowa policja prosi o kontakt wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu i zatrzymania sprawcy. Zapewniamy anonimowość.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 18 z 1236
debaty społeczne
Racism. Say it. Fight it.
informacje-z-odpraw.jpg
z_skrzynka.jpg
logo_nl.jpg
www.pyrek.pl
Dobór do Policji
dobor
Popularne