KPP Rawicz

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Okradli na pracowników wodociągów

  Złodzieje weszli do mieszkania 90-latka podając się za pracowników wodociągów. Umiejętnie wykorzystali nieuwagę sędziwego mężczyzny i skradli jego całe oszczędności życiowe. Osoby, które mogą pomóc w ujawnieniu i zatrzymaniu sprawców, proszone są o kontakt z Policją.

 2. Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Rawiccy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum rywalizowali w II Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie rywalizowali ze sobą w zakresie znajomości przepisów ruchu drogowego, ich praktycznego zastosowania oraz udzielania pierwszej pomocy.

 3. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. Laureaci powiatowego etapu policyjnego konkursu „Dwie strony sieci”

  Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Rawiczu odbyło się podsumowanie etapu powiatowego policyjnego konkursu na komiks pn. „Dwie Strony Sieci”. Konkurs był skierowany dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Laureatami zostali Maja Jankowiak, Adam Jasiak z SP nr 4 w Rawiczu oraz w pracy zespołowej Roksana Dąbrowska i Julia Mikołajczaj z Gimnazjum w Bojanowie.

 5. Policja obecna na festiwalu nauki oraz otwartych drzwiach

  Rawicy funkcjonariusze również uczestniczyli na festiwalu nauki, który odbył się w Gimnazjum w Sierakowie. Policjanci przybliżali zainteresowanym na czym polega służba w Policji, jakie należy spełnić warunki aby móc zasilić szeregi właśnie tej formacji. W tym samym czasie, uczestniczyliśmy w dniach otwartych Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. W szkole tej jest konkretna oferta dla osób, którzy swoją przyszłość wiążą z pracą w służbach mundurowych. Na co dzień odbywają się tam specjalistyczne zajęcia, prowadzane również przez policjantów. Nietypową atrakcją podczas festiwalu była maskotka wielkopolskiej Policji sierż. Pyrek. Młodzież chętnie robiła sobie foto z sympatycznym pluszakiem.

 6. Piastowali stanowisko rawickiego komendanta Policji

  Jakub Szymkowiak z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce i Albert Samol z Zespołu w Jutrosinie byli przez jeden dzień szefami rawickiej policji. Symbolicznie. Była to dla nich nagroda za zajęcie dwóch najlepszych miejsc w dziewiątej edycji konkursu ,,Możesz zostać komendantem'' zorganizowanego przez KPP w Rawiczu i Zespół Szkół w Miejskiej Górce.

 7. Działania "Prędkość"

  Od jutra rawicki Wydział Ruchu Drogowego będzie prowadził na drogach powiatu działania "Prędkość". Policjanci będą zwracali szczególna uwagę na każde, nawet najmniejsze, wykroczenia w tym zakresie, gdyż to właśnie łamanie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych!

 8. Porady dla działkowców

  Sezon prac działkowych trwa. W Rodzinnych Ogrodach Działkowych użytkownicy działek intensywnie pracują, by zebrać w przyszłości plony swojej pracy. Na działkach mieszkańcy powiatu rawickiego, w miarę poprawy pogody, zaczynają spędzać swój wolny czas. W związku z powyższym dzielnicowi wszystkich gmin rozpoczęli spotkania z prezesami ROD oraz z działkowcami w celu propagowania bezpieczeństwa na terenach działkowych.

 9. Bezpieczeństwo w sieci Internet

  Komputer i Internet jest miejscem dużej aktywności zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. To dzięki nim znajdujemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, szukamy rozwiązań problemów, porad, dokonujemy zakupów, bawimy się i poznajemy przyjaciół. Warto uświadomić sobie, że Internet oprócz bogactwa wiedzy czy informacji, posiada szereg pułapek i niebezpieczeństw, których użytkownicy sieci często są nieświadomi.

 10. Prędkość - dzień pierwszy - podsumowanie

  Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią podobnie jak w całej Wielkopolsce na drogach powiatu rawickiego wczoraj rozpoczęła się akcja Prędkość. Funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali 31 pojazdów i nałożyli 19 mandatów na kierujących popełniających wykroczenia