KPP Rawicz

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Zdarzenia z udziałem nietrzeźwych kierujących

  Rawiccy policjanci o ostatnich dniach 2017 roku, odnotowali kilka zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących. Jeden z uczestników kolizji kierując pojazdem pogrzebowym, uciekł z miejsca stłuczki.

 2. Życzenia Świąteczne

  Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2018 roku, w imieniu własnym i kierownictwa rawickiej Policji, życzy Komendant Powiatowy Policji w Rawiczu insp. Radosław Matysiak.

 3. Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

  Po raz pierwszy w tym roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wszyscy rekruci zanim trafią do służby w jednostkach na terenie województwa, odbędą najpierw kurs w szkole policyjnej, który pozwoli im zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. prawa, prewencji i kryminalistyki. W rawickie szeregi Policji wstąpił Szymon Sikora.

 4. Piernikowym Szlakiem na Policje

  Dzieci z Klubu Wolontariusza ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rawiczu wspólnie z pedagogiem szkolnym, podążając swoim „Piernikowym Szlakiem” trafiły do rawickiej Policji. Przemili goście złożyli funkcjonariuszom świąteczne życzenia oraz podarowali przepyszne pierniki. Policjanci w zamian za ten miły i serdeczny gest, oprowadzili przybyszy po jednostce i zdradzili im skryte ciekawostki. Śnieżynka, która również gościła w naszych murach zachwycona była, kiedy mogła zabawić się w policjanta. Na pożegnanie uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe przekazane na cele profilaktyki przez Starostwo Powiatowe w Rawiczu.

 5. Kontrolowaliśmy miejsca przebywania bezdomnych

  Co roku zimą z powodu wyziębienia organizmu umiera kilkadziesiąt osób. Aby uniknąć takich tragedii rawiccy policjanci wspólnie z pracownikiem Pomocy Społecznej kontrolowali miejsca, gdzie przebywają osoby bez " dachu" nad głową. Ujawnionym bezdomnym proponowano pomoc.

 6. Poznań - Prośba o pomoc w identyfikacji osoby.

 7. Gimnazjaliści w ramach lekcji poznawania zawodów, odwiedzili jednostkę Policji

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu z oddziału klas gimnazjalnych przyszli do rawickiej jednostki Policji. Celem wizyty młodzieży było przybliżenie zawodu policjanta jak i funkcjonowanie jednostki.

 8. Awanse dla rawickich policjantów

  W dniu dzisiejszym w rawickim ratuszu odbyły się obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, policjanci i policjantki, pracownicy rawickiej Policji oraz przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - mł. insp. Jacek Polcyn.

 9. Zaginęła Patrycja Frąckowiak

  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu poszukują 14-letnią Patrycję Frąckowiak mieszkankę Rawicza. Dziewczyna wczoraj rano wyszła z domu do szkoły i już nie wróciła.

 10. Uroczysta zbiórka rawickiej Policki