KPP Rawicz

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Zaginęła Patrycja Frąckowiak

  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu poszukują 14-letnią Patrycję Frąckowiak mieszkankę Rawicza. Dziewczyna wczoraj rano wyszła z domu do szkoły i już nie wróciła.

 2. Rawiccy policjanci oddali krew i trzymają kciuki za Oliviera

  Nie można stać z założonymi rękami, kiedy dziecko prosi o pomoc a tak niewiele trzeba zrobić by mu ją ofiarować. Z takiego założenia wyszli rawiccy policjanci, którzy w zeszłym tygodniu oddali krew z myślą o 3-letnim Olivierze.

 3. Zaginiona Patrycja Frąckowiak jest w domu

  Nastolatka , która kilka dni temu wyszła z domu do szkoły nie dając nikomu znać dokąd się udaje i co się z nią dzieje jest już pod opieką rodziny.

 4. Rawiccy policjanci otrzymali „Kryształowe Gwiazdy”

  „Kryształowe Gwiazdy” już po raz 13 zostały wręczone policjantkom i policjantom, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia, które trafiły do rąk 124 wielkopolskich stróżów prawa, ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. Wśród szczególnie wyróżnionych znaleźli się również rawiccy funkcjonariusze sierż. Robert Pazoła oraz sierż. Bartosz Janasik.

 5. Narodowe Święto Niepodległości, awanse, odznaczenia i wyróżnienia również dla rawickich policjantów

  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej policjanci i pracownicy Wielkopolskiej Policji otrzymali awanse, odznaczenia i wyróżnienia. Wśród wyróżnionych nie zabrakło funkcjonariuszy z rawickiej jednostki Policji. W uroczystej zbiórce, zorganizowanej 10 listopada br. w Iglicy Międzynarodowych Targów Poznańskich, uczestniczyli także nowo przyjęci policjanci, którzy tego dnia wypowiedzieli słowa roty ślubowania.

 6. Poznań - Prośba o pomoc w identyfikacji osoby.

 7. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 8. Stracili prawo jazdy za spowodowanie kolizji drogowych

  Spowodowanie kolizji drogowej to jedno z wykroczeń, za które możemy strącić prawo jazdy. W tym tygodniu funkcjonariusze rawickiej drogówki zatrzymali dwa takie dokumenty. W obu przypadkach sprawcy zdarzeń, rażąco naruszyli przepisy obowiązujące na drodze. Oba zdarzenia drogowe, za które sprawcom zatrzymano uprawnienia do kierowania, miały miejsce na drogach naszego powiatu.

 9. KWP - Uroczyste powołanie na stanowiska

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 27 listopada br. odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której insp. Roman Kuster został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Natomiast mł. insp. Rafał Pawłowski został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Decyzję o powołaniu, podpisaną przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka, wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka.

 10. Policjanci uratowali 23-latka

  Policjanci uratowali 23-latka, chłopak chciał targnąć się na własne życie. Szybka reakcja i profesjonalne działanie rawickich funkcjonariuszy zapobiegły życiowej tragedii.