KPP Rawicz

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda

Najczęściej czytane

 1. W tragicznym wypadku zginął 18-latek

  Wczoraj na trasie Smolice Rogożewo, zgnał 18-letni motorowerzysta. Chłopak na łuku drogiw prawo z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad jednośladem. Cykolstazjechał na prawe pobocze, gdzie zahaczył o betonową barierkę a następnie uderzyłw drzewo. Nastolatek zmarł na miejscu.

 2. Narada roczna rawickich policjantów

  W sali w Ratuszu odbyła się narada roczna rawickich policjantów z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romana Kustera, starosty rawickiego Adama Sperzyńskiego, Komendanta Powiatowego mł. insp. Radosława Matysiaka, jego zastępców, kadry kierowniczej, policjantów i pracowników cywilnych oraz zaproszonych gości.

 3. „Dzień Odblasków” w rawickim powiecie

  Funkcjonariusze rawickiej policji brali udział w ogólnopolskiej akcji „Dzień Odblasków”, który został przeprowadzony na terenie całego naszego powiatu. Policjanci rozdawali napotkanym osobom różnego rodzaju odblaski. Celem projektu jest oczywiście zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym.

 4. Uczniowie klas mundurowych w rawickiej jednostce Policji

 5. Skoda Yeti dla dzielnicowych w Pakosławiu

  Skoda Yeti to już trzecinowy radiowóz, który zasili tabor rawickiej policji a dokładnie dzielnicowych zgminy Pakosław i Jutrosin.

 6. „Pudełko Życia”

  „Pudełko Życia” to akcja zorganizowana z myślą o rawickich seniorach. Policjanci wspólnie pracownikami pomocy społecznej oraz uczniami SP nr 3 w Rawiczu dotarli do kilkudziesięciu starszych, samotnie zamieszkujących osób. Podczas spotkania przekazywali seniorom „Pudełko Życia” tłumaczyli co należy zrobić by zadbać o swoje bezpieczeństwo w przypadku zagrożenia swojego życia.

 7. Zatrzymani za narkotyki

  Rawiccy funkcjonariusze zatrzymali trzech młodych mężczyzn, odpowiedzą oni za posiadanie i handel narkotykami. Nastolatkowie wpadli podczas kontroli drogowej, mundurowi znaleźli w samochodzie jednego z nich niemal 20 gram marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy. Dwóch z nich wcześniej miało już konflikt z prawem. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 8. Okradł strażaków i handlował narkotykami

  23-latek ukradł piłę z wozu bojowego z remizy OSP, do której sam należał. Oddał ją do lombardu. Zrobił to bo ja tłumaczył brakowało mu pieniędzy. Policjanci udowodnili, że kradzież to nie jedyne bezprawne źródło utrzymania 23-latka. Chłopak przez ponad pół roku sprzedawał amfetaminę. W proceder narkotykowy był również zamieszany 25-latke ze Żmigrodu. Obaj mężczyźni nie unikną odpowiedzialności.

 9. Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

  Za kilka dni w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku. Dla policjantów to codzienność – a więc kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego samochodów i autokarów przewożących dzieci. To też patrolowanie nartostrad – pilnowanie porządku oraz reagowanie na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo naszych milusińskich.

 10. Nietypowe znalezisko

  30- letni mieszkaniec Łaszczyna w rejonie wiaduktu dokonał niecodziennego odkrycia. Mężczyzna podczas prac porządkowych na polu natknął się na skorodowane dwa granaty z okresy II Wojny Światowej.