KPP Rawicz

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Plany priorytetowe dzielnicowych

  Dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych w Rawiczu od lutego prowadzą działania w ramach opracowanych półrocznych planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji oraz debat ze społeczeństwem jak i z bieżącej analizy zagrożeń.

 2. Oddawali krew w hołdzie Żołnierzy Wyklętych

  W akcji krwiodawstwa zorganizowanej na terenie Rawicza wzięli również udział miejscowi policjanci, funkcjonariusze służby więziennej oraz strażacy. Funkcjonariusze służb podległych MSWiA podczas akcji „SpoKREWnieni” oddali swoją krew w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

 3. W święto kobiet przeprowadzono warsztaty samoobrony dla pań

  Z okazji dnia kobiet jak co roku na sali sportowej w Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu odbyły się warsztaty samoobrony. Zajęcia kierowane były dla wszystkich pań, które chcą poczuć się pewniej i bezpiecznie w sytuacji zagrażającej ich zdrowiu czy życiu.

 4. Zatrzymani za narkotyki

  Rawiccy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy staną przed sądem za posiadanie narkotyków. Mężczyźni wpadli podczas kontroli drogowej. Uwagę policjantów przykuł fakt jadącego alfa romeo na nieustannie włączonym kierunkowskazie. Obaj mieszkańcy gminy Rawicz zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy. Obaj nie unikną odpowiedzialności karnej, grozi im do roku pozbawienia wolności.

 5. Młodzi "mundurowi" na Policji

  Uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu, którzy kształcą się na kierunku „mundurowym” w ramach swojego planu szkoleniowego, odwiedzili rawicką jednostkę Policji i poznali specyfikę oraz tajniki policyjnej pracy. Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała przekazywane im wiadomości. Była zdyscyplinowana i z godnością reprezentowała mundur, który nosi.

 6. Policjanci obecni na BUDMIE 2018

  W minionym tygodniu Profilaktyk Rawickiej Komendy mł. asp. Kataryna Starczewska uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury – BUDMA 2018” w Poznaniu. Podczas targów wielkopolscy policjanci mieli możliwość zapoznać się z najnowocześniejszymi trendami w zabezpieczeniu mienia . Policjanci na stanowisku Forum Branżowego Zabezpieczeń podnosili swoje kwalifikację, wiedzę w zakresie zabezpieczenia domów i mieszkań.

 7. Poznań - Prośba o pomoc w identyfikacji osoby.

 8. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 9. Zapraszamy panie na szkolenie samoobrony

  Komendant Powiatowy Policji w Rawiczu, Dyrektor Zakładu Karnego w Rawiczu oraz Starosta Rawicki zapraszają mieszkanki naszego powiatu na bezpłatne warsztaty samoobrony. Szkolenie zostało zorganizowane w z myślą o paniach w dniu ich święta.

 10. „Dzielnicowy bliżej nas”

  W dobie współczesnej komunikacji również nasza formacja, proponuje elektroniczną formę kontaktu z dzielnicowym. W ten sam też, łatwy i bezpośredni sposób, obywatele mogą zgłaszać nurtujące ich problemy. " Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" dostępna na internetowych stronach czy aplikacja na urządzenia mobilne "Moja Komenda" na dobre wpisały się w funkcjonowanie Policji. W ramach kontynuacji działań promujących nowe narzędzia, dzielnicowi z powiatu rawickiego spotykają się z dyrektorami oraz pracownikami szkół i przekazują plakaty informujące o powyższych ułatwieniach.