KPP Rawicz

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Oszuści wpadli podczas policyjnej zasadzki

  Rawicy kryminalni zatrzymali czterech oszustów. Tym razem mechanizm działania sprawców był nieco inny. To oni dzwonili do osób wystawiających ogłoszenia sprzedaży telefonów i deklarowali chęć zakupu. Ich oszukańczy proceder został udaremniony przez mundurowych, którzy przygotowali na nich zasadzkę. Jeden z zatrzymanych decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu, pozostali oszuści są pod dozorem Policji.

 2. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 3. Cukierki doprowadziły do włamywaczy

  Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy dokonali skoku na myjnię samochodową. Do włamywaczy doprowadziły zabezpieczone ślady na miejscu zdarzenia w tym... rozsypane cukierki. Podczas przeszukania mieszkania jednego ze sprawców policjanci znaleźli narkotyki. Żadna z zatrzymanych osób, nie uniknie odpowiedzialności karnej, grozi im do 10 lat więzienia.

 4. Święto Policji

 5. Uroczysta zbiórka rawickiej Policki

 6. Awanse dla rawickich policjantów

  W dniu dzisiejszym w rawickim ratuszu odbyły się obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, policjanci i policjantki, pracownicy rawickiej Policji oraz przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - mł. insp. Jacek Polcyn.

 7. Obchody Święta Policji i awanse dla rawickich policjantów

  W piątek w rawickim ratuszu odbyły się obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, policjanci i policjantki, pracownicy rawickiej Policji oraz przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - mł. insp. Stanisław Małecki.

 8. Oszukali niemal 200 osób

  39-letni mieszkaniec Wrocławia i jego rok młodsza żona z gminy Rawicz, oszukali niemal 200 osób na blisko 750.000 złotych. Swój oszukańczy proceder prowadzili niemal rok czasu Na portalach aukcyjnych oferowali do sprzedaży sprzęt elektroniczny i artykuły gospodarstwa domowego, którego nie dostarczali klientom. Wobec mężczyzny decyzją sądu zastosowano 3 miesięczny areszt, kobieta ma dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 9. Dzielnicowi ratowali przygniecionego mężczyznę

  Dzielnicowi z Jutrosina po raz kolejny pośpieszyli z pomocą ratując mężczyznę, któremu betonowy krąg przygniótł nogę. Ciężar spadającego betonu spowodował otwarte złamanie obu kości. Dzięki medycznemu wykształceniu aspirant Karol Wieczorek w asyście aspiranta sztabowego Grzegorza Głowacza fachowo opatrzyli rany, zatamowali silne krwawienie, ustabilizowali nogę i kontrolując podstawowe parametry życiowe oczekiwali na przyjazd karetki.

 10. Obchody Święta Policji