KPP Rawicz

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi

Najczęściej czytane

 1. Piastowali stanowisko rawickiego komendanta Policji

  Jakub Szymkowiak z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce i Albert Samol z Zespołu w Jutrosinie byli przez jeden dzień szefami rawickiej policji. Symbolicznie. Była to dla nich nagroda za zajęcie dwóch najlepszych miejsc w dziewiątej edycji konkursu ,,Możesz zostać komendantem'' zorganizowanego przez KPP w Rawiczu i Zespół Szkół w Miejskiej Górce.

 2. Wywalczyli fotel komendanta

  Tegorocznymi laureatami konkursu ,,Możesz zostać Komendantem'' zostali Jakub Szymkowiak z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce i Albert Samol z Zespołu Szkół w Jutrosinie. Obaj Panowie niebawem zasiądą na fotelach rawickich komendantów.

 3. Policja obecna na festiwalu nauki oraz otwartych drzwiach

  Rawicy funkcjonariusze również uczestniczyli na festiwalu nauki, który odbył się w Gimnazjum w Sierakowie. Policjanci przybliżali zainteresowanym na czym polega służba w Policji, jakie należy spełnić warunki aby móc zasilić szeregi właśnie tej formacji. W tym samym czasie, uczestniczyliśmy w dniach otwartych Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. W szkole tej jest konkretna oferta dla osób, którzy swoją przyszłość wiążą z pracą w służbach mundurowych. Na co dzień odbywają się tam specjalistyczne zajęcia, prowadzane również przez policjantów. Nietypową atrakcją podczas festiwalu była maskotka wielkopolskiej Policji sierż. Pyrek. Młodzież chętnie robiła sobie foto z sympatycznym pluszakiem.

 4. Wandal, który zniszczył 4 auta, stanie przed sądem

  22 latek z Rawicza który, kopał, skakał oraz rzucał butelką w przypadkowe auta został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Policjanci ujęli mężczyznę chwilę po tym jak dokonał zniszczenia samochodów, był pijany. Rawiczanin, mimo młodego wieku miał już niejednokrotnie konflikt z prawem, tym razem grozi mu do 5 lat więzienia.

 5. PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - podsumowanie

  24 marca był ostatnim dniem policyjnej akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI, prowadzonej na terenie całego województwa. Efektem działań było ponad 15 tysięcy skontrolowanych pojazdów. Niestety ponad 7 tysięcy kierowców zostało zatrzymanych za przekroczenie prędkości.

 6. Z myślą o rowerzystach

  Dla wielu z nas rozpoczął się już na dobre sezon rowerowy, rawiccy funkcjonariusze przypominają o obowiązku przestrzegania przepisów drogowych przez rowerzystów. Dla odświeżenia pamięci podajemy kilka ważnych wskazówek oraz odpowiemy na nurtujące niektórych pytania.

 7. „Bohaterowie czasów pokoju” nagrodzeni przez szefa MSWiA

  - Jestem dumny z tego, że mogę wyróżnić prawdziwych bohaterów, jakimi są nagrodzeni dziś funkcjonariusze – powiedział minister Mariusz Błaszczak do uhonorowanych Krzyżami Zasługi za Dzielność i Medalami za Ofiarność i Odwagę. Przed uroczystością szef MSWiA wręczył również nagrody 10 funkcjonariuszom z Poznania i warszawskiego CBŚP, którzy zatrzymali Arkadiusza Ł. ps. „Hoss”, szefa tzw. „mafii wnuczkowej”, podstępem okradającej starszych ludzi.

 8. PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - podsumowanie piątego dnia

  Poniżej prezentujemy podsumowanie piątego dnia akcji PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI. Mimo ostrzeżeń i apeli nadal wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy.

 9. PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI WYNIKI

  Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią podobnie jak w całej Wielkopolsce na drogach powiatu rawickiego wczoraj rozpoczęła się akcję Prędkość –Zero tolerancji. Funkcjonariusze ruchu drogowego nałożyli 24 mandaty na kierujących popełniających wykroczenia

 10. Okradł sklep i niedopałkiem go podpalił

  40-latek który włamał się do sklepu w Oczkowicach i zaprószył ogień od niedopałka papierosa, został zatrzymany przez rawickich funkcjonariuszy. Mężczyzna wykradł ze sklepu papierosy i alkohol na kwotę blisko 2,5 tysiąca złotych. Straty wyrządzone przez pożar to około 50 tysięcy złotych. Zatrzymany mieszkaniec gminy Miejska Górka stanie przed sądem.