KPP Rawicz

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona Prawna Policjanta

Najczęściej czytane

 1. Na terenie naszego powiatu było bezpiecznie podczas XXVII Finału Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Jak każdego roku rawicka Policja czuwała nad bezpiecznym przebiegiem imprez związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku, kolejny już raz funkcjonariusze otrzymali wsparcie ze strony uczniów klas policyjnych z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce oraz Zespołu Szkół w Jutrosinie. Młodzi kadeci pełnili patrole obywatelskie oraz wspierali sztab w Jutrosinie i Rawiczu. Podczas XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń kryminalnych z udziałem kwestujących wolontariuszy.

 2. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 3. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

  W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa na terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci przeprowadzili szereg spotkań z dziećmi oraz młodzieżom z lokalnych szkół. Funkcjonariusze zachęcali również do udziału w konkursie, w którym należy zilustrować Dekalog FIS pn. „stok nie jest dla bałwanów”.

 4. Uwaga. Zima

  Zima zadomowiła się u nas już na całego. Częste skoki temperatur, opady białego puchu powodują gromadzenie się śniegu i lodu na ulicach, chodnikach i dachach. Przypominamy o obowiązku odśnieżania i oczyszczania chodników przed swoją posesją, jak również o usuwaniu z dachów sopli lodu które stanowią realne zagrożenie bezpieczeństwa dla przechodzących osób.

 5. 12 kilogramów nielegalnego tytoniu oraz kilkadziesiąt tysięcy sztuk papierosów

  49-latka z Leszna odpowie za posiadanie tytoniu oraz papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Kobieta wpadła podczas kontroli drogowej. Policjant na tylnej kanapie skody octavii, zauważył skrzętnie zawinięty pakunek. Okazał się nim nielegalny tytoń. Leszczyniance grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 2 lat. Funkcjonariusze wstępnie oszacowali, że działanie kobiety naraziły Skarb Państwa na straty w wysokości około 30 tysięcy złotych.

 6. Kolejny raz przypominamy zasady obowiązujące rowerzystów jak i pieszych

  Zimowa aura powinna zmusić każdego pieszego i rowerzystę do zadania sobie pytania „czy jestem widoczny dla innych kierujących?” oraz "czy jestem bezpieczny na drodze?". Deszcz, mgła, szybciej zapadający zmrok to dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów niekorzystne zjawiska. Przypominamy i apelujemy – rowerzysto zrób wszystko by być bezpiecznym.

 7. Potrącony rowerzysta nie żyje

  Dzisiaj w Załęczu doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. 21-letni kierowca audi, uderzył w rowerzystę, który wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. 77 - letni mieszkaniec gminy Rawicz poniósł śmierć na miejscu.

 8. Awanse dla rawickich policjantów

  W dniu dzisiejszym w rawickim ratuszu odbyły się obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, policjanci i policjantki, pracownicy rawickiej Policji oraz przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - mł. insp. Jacek Polcyn.

 9. Policjanci w całym kraju zadbają o bezpieczeństwo podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Policjanci w całym kraju czuwać będą nad bezpieczeństwem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach wszystkich województw zadba o to większa liczba patroli. Przed oficjalnym rozpoczęciem funkcjonariusze szkolili wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania. Policjanci apelują o to, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować służby dzwoniąc pod bezpłatne numery alarmowe 997 i 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

 10. Święto Policji