KPP Rawicz

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona Prawna Policjanta

Najczęściej czytane

 1. Poszukiwacze zabytków zatrzymani na gorącym uczynku.

  Amatorzy poszukiwań zabytków z wykorzystaniem detektora metali zatrzymani w minony wtorek przez rawickich policjantów prewencji.

 2. "Aro" nowy pies tropiący w rawickiej Policji

  Szeregi rawickiej policji zasilił nowy pies służbowy. Aro to 1,5 roczny owczarek belgijski. Przez ostatnie 6 miesięcy pies wspólnie z przewodnikiem sierż. Mateuszem Kopeć przeszli specjalistyczne szkolenie. Głównym zadaniem Aro będzie tropienie, szukanie zaginionych osób. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to szósty pies w Wielkopolsce wyszkolony w tej specjalności.

 3. Śmiertelny wypadek w Topólce

  Wczoraj w Topólce na krzyżowaniu dróg zderzyły się dwa pojazdy. 25-letni kierowca Sprintera, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w bok prawidłowo jadącego mikropojazdu. Dwie osoby znajdujące się w JDM ABACA poniosły śmieć na miejscu.

 4. Oliwia Andrzejewska i Jakub Szelukowski już kolejny raz otrzymali stypendium naukowe NSZZP

  23 października w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się już XI Gala wręczenia Stypendiów Naukowych dla Dzieci Członków NSZZ Policjantów. Wyróżniono 68 dzieci na uwagę zasługuje fakt, że o stypendium ubiegało się blisko 200 uczniów z całej wielkopolski. Na przestrzeni 11 lat ZW NSZZ Policjantów wyróżnił pona 650 osób przeznaczając na ten cel środki społeczne na poziomie ok. 500 000 zł. Jest to w skali kraju ewenement, który został bardzo wysoko oceniony przez zebranych na uroczystości gości. Stypendia wspólnie wręczali m.in insp. Piotr Mąka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, podinsp. Andrzej Szary Przewodniczący ZW NSZZP.

 5. Funkcjonariusze zachęcali do podjęcia pracy w swoich szeregach

  W ramach "Tygodnia Kariery Zawodowej" dzielnicowi z Rewiru w Miejskiej Górce wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Rawiczu i strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu przeprowadził spotkania z młodzieżą na terenie Gminy Miejska Górka. Podczas wspólnych rozmów funkcjonariusze przedstawiali charakter pracy każdej z formacji oraz omawiali warunki i możliwości podjęcia preferowanej służby.

 6. Awanse dla rawickich policjantów

  W dniu dzisiejszym w rawickim ratuszu odbyły się obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, policjanci i policjantki, pracownicy rawickiej Policji oraz przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - mł. insp. Jacek Polcyn.

 7. Debata „Narkotyki, nikotyna, alkohol – sam decydujesz, czy są dla Ciebie zagrożeniem”

  19 października 2018 roku Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyła się Debata Społeczna pod hasłem „Narkotyki, nikotyna, alkohol – sam decydujesz, czy są dla Ciebie zagrożeniem”. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu przy współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych w Rawiczu. Debata zaplanowana został z myślą o młodzieży. Zaproszeni gości, "fachowcy", którzy na co dzień pracują z ludźmi, którzy borykają się z uzależnieniem przedstawili dosadny obraz tego zagadnienia.

 8. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 9. W Słupi Kapitulnej spadła motolotnia

  W miejscowości Słupia Kapitulna spadła motolotnia. W maszynie lecieli dwaj mężczyźni. Rawiccy funkcjonariusze ustalają przyczynę oraz przebieg zaistniałego zdarzenia.

 10. Grożąc bronią zabrali 40 tysięcy złotych, telefon i dokumenty

  Rawiccy policjanci zatrzymali trzech sprawców rozboju. Mężczyźni grożąc bronią oraz używając pałki drewnianej, zabrali pokrzywdzonemu 40 tysięcy złotych, telefon komórkowy oraz dokumenty. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi nie mniej niż 3 lata Wobec 18 i 30 latka sąd zastosował trzy miesięczny areszt, wobec 22-lateka dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Najstarszy z rozbójników odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, wszystko wskazuje na to, ze nie wcześnie opuści więzienne mury.