KPP Rawicz

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona Prawna Policjanta

Najczęściej czytane

 1. Rawiccy policjanci świętowali podczas obchodów 100 rocznicy powołania Policji Państwowej

  Tego roku polska Policja obchodzi wyjątkowy jubileusz. 100 lat temu, dokładnie 24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową. Rawiccy funkcjonariusze podobnie jak koledzy z całego kraju z powagą i szacunkiem przystąpili do obchodów swojego święta. W uroczystości objętej honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji uczestniczyli między innymi I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, zaproszeni goście, policjantki, policjanci i pracownicy rawickiej Policji.

 2. Awanse dla rawickich policjantów

  W dniu dzisiejszym w rawickim ratuszu odbyły się obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, policjanci i policjantki, pracownicy rawickiej Policji oraz przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - mł. insp. Jacek Polcyn.

 3. Złodziej, który z dróg naszego powiatu ukradł 60 kratek zabezpieczających studzienki kanalizacyjne został zatrzymany

  Rawiccy policjanci zatrzymali 41-letniego sprawcę kradzieży kratek zabezpieczających studzienki kanalizacyjne. Jak się okazało złodziej grasował nie tylko na terenie naszego powiatu. Mężczyzna ma na swoim koncie kilkadziesiąt takich kradzieży. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Zatrzymany sprawca miał wspólniczkę, która od czasu do czasu towarzyszyła mu w złodziejskich procederach. Żaden z nich nie uniknie odpowiedzialności karnej.

 4. Obchody Święta Policji i awanse dla rawickich policjantów

  W piątek w rawickim ratuszu odbyły się obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, policjanci i policjantki, pracownicy rawickiej Policji oraz przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - mł. insp. Stanisław Małecki.

 5. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 6. Święto Policji

 7. Plany priorytetowe dzielnicowych z Rawicza

  Dzielnicowi z Rawicza prowadzą działania w ramach opracowanych półrocznych planów, działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji, naniesień na Mapę Zagrożeń oraz debat ze społeczeństwem jak i z bieżącej analizy.

 8. Plany priorytetowe dzielnicowych z Miejskiej Górki

  Dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych w Miejskiej Górce od 1 sierpnia br. prowadzą działania w ramach opracowanych półrocznych planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji, naniesień na Mapę Zagrożeń oraz debat ze społeczeństwem jak i z bieżącej analizy.

 9. Policjanci spotkali się z obozowiczami

  Policjanci z Rawicza w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz "Narkotyki i dopalacze zabijają" podobnie jak w minionych tygodniu gościli w miejscowości Zielona Wieś, gdzie odbywa się kolejny turnus obozu dla dzieci z naszej gminy. Na spotkaniu funkcjonariusze przedstawili dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w czasie wakacji.

 10. Spotkania z dziećmi

  Rawiccy funkcjonariusze w okresie wakacji prowadzą cykl spotkań z dziećmi, na których przypominają podstawowe zasady związane z bezpiecznym i odpowiedzialnym zachowaniem. Policjanci w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz "Narkotyki i dopalacze zabijają" przeprowadzają spotkania w różnych miejscach, temat jaki podejmują jest dla nich bardzo istotny a kluczowe słowo to bezpieczeństwo. Spotkania z dziećmi