Ponad pół kilograma marihuany przewoził w podróżnej walizce - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad pół kilograma marihuany przewoził w podróżnej walizce

Data publikacji 19.09.2017

Ponad pół kilograma marihuany przewoził w walizce 24-latek z Rawicza, kiedy zatrzymali go miejscowi policjanci. Młody mężczyzna został ujęty na dworcu kolejowym, gdy wysiadł z pociągu. Rawiczanin odpowie za posiadanie oraz sprzedaż znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. W proceder narkotykowy zamieszana była również jego dziewczyna. 22-latka usłyszała zarzuty i została objęta dozorem policyjnym. Grozi im do 10 lat więzienna.

W miniony weekend rawiccy policjanci zatrzymali 24-letniego rawiczanina. Mężczyzna wysiadał z pociągu. Funkcjonariusze kryminalni, którzy również byli na dworcu kolejowym w ramach prowadzonej służby, zwrócili na niego uwagę. Kiedy zbliżali się do mężczyzny wyraźnie było widać po nim zdenerwowanie, szybko wyjaśniło się co było tego powodem. Rawiczanin w podróżnej walizce przewoził ponad pół kilograma marihuany. 24-latek został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna od początku 2016 roku handlował narkotykami. Wiadomo, że przez ten okres udzielił innym osobom 50 gram marihuany i 130 gram amfetaminy. 24-latek za tak zwaną porcję narkotyku brał od 30 do 40 złotych. Rynkowa wartość nielegalnego towaru, która została zabezpieczona przez policjantów to niemal 20 tysięcy złotych. Zatrzymany rawiczanin w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Tym razem nie szybko opuści więzienne mury. Decyzją sądu już trafił do aresztu na trzy miesiące. Polskie prawo za tego typu przestępstwo przewiduje do 10 lat więzienia.

W proceder narkotykowy zamieszana bya również dziewczyna zatrzymanego. Jest to 22-latka, mieszkanka powiatu górowskiego, która od pewnego czasu mieszkała wspólnie  z 24-latkiem w Rawiczu. U kobiety znaleziono 4 gramy amfetaminy, zarzucono jej posiadanie oraz udzielanie środków odurzających. Policjanci dowiedli, że sprzedała ona innym osobom 62 gramy marihuany. Wobec kobiety zastosowano dozór policyjny. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.