Pokrzywdzony wpadł na trop włamywacza. - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pokrzywdzony wpadł na trop włamywacza.

Data publikacji 10.10.2017

Mieszkaniec Pakówki, który padł ofiarą włamywacza, natknął się na jego trop. Pokrzywdzony podczas przeglądania portali internetowych, na jednej z aukcji zauważył piłę. Elektronarzędzie do złudzenia przypominało mu to, które mu skradziono. Fakt ten zgłosił na Policję. Funkcjonariusze składając wszystkie elementy w całość dotarli do sprawcy. 18-latek z powiatu górowskiego został zatrzymany. Część skradzionego mienia odzyskano. Sprawcy grozi do 10 lat więzienia.

Rawiccy kryminalni zostali poinformowani przez pokrzywdzonego mieszkańca Pakówki, że prawdopodobnie na jednej z aukcji znalazł wystawioną do sprzedaży swoją piłę spalinową, która został mu skradziona kilka miesięcy temu. Policjanci zaczęli weryfikować tą informację i szybko okazało się, że był to trop, który pozwolił dotrzeć funkcjonariuszom do włamywacza.

Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 kwietnia w miejscowości Pakówka. Sprawca grasował po trzech sąsiadujących ze sobą domostwach. Wyłamywał różne zabezpieczenia z pomieszczeń garażowych i gospodarczych i wykradał wszystko co uznał, że będzie mógł spieniężyć. Łupem rabusia m.in. były wiertarki , piły spalinowe, wyrzynarka , młot wyburzeniowy, kable siłowe a nawet paliwo, które spuścił z ciągnika rolniczego.

Jak ustalili kryminalni 18-letni złodziej z powiatu górowskiego wcześniej zaplanował sobie, że dokona włamania. Na miejsce popełnianych przestępstw przyjechał autem i do niego pakował wszystkie skradzione przedmioty. Większość elektro narzędzi oddał w do lombardów w powiecie górowskim cześć rzeczy, które nie udało mu się spieniężyć wyrzucił.

18-latek usłyszał zarzuty, mimo młodego wieku wcześniej miał już konflikt z prawem, grozi mu do 10 lat więzienia.

Skradzione przedmioty, które zostały odzyskane wrócą do rąk właścicieli.