Stracili prawo jazdy za spowodowanie kolizji drogowych - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawo jazdy za spowodowanie kolizji drogowych

Data publikacji 24.11.2017

Spowodowanie kolizji drogowej to jedno z wykroczeń, za które możemy strącić prawo jazdy. W tym tygodniu funkcjonariusze rawickiej drogówki zatrzymali dwa takie dokumenty. W obu przypadkach sprawcy zdarzeń, rażąco naruszyli przepisy obowiązujące na drodze. Oba zdarzenia drogowe, za które sprawcom zatrzymano uprawnienia do kierowania, miały miejsce na drogach naszego powiatu.

W dniu 20 listopada br. koło godz. 16.00 mieszkaniec gminy Pakosław, kierowca samochodu m-ki Citroen Jumper wraz z przyczepką powiadomił, że w pobliżu Jagodni  kierujący corsą wykonując nieprawidłowo manewr wyprzedzania zmusił go do zjazdu na pobocze.  Mijające się pojazdy pomimo, że kierowca jumpera "uciekał" by uniknąć zderzenia, przytarły się. Kierujący corsą, jednak nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Miejskiej Górki. Pokrzywdzony podał wszystkie szczegóły, które zdążył zapamiętać podczas zdarzenia. W dniu 23 listopada br. policjanci dotarli do sprawcy kolizji. Okazała się nim 22-letnia mieszkanka gminy Miejska Górka. Kobiecie odebrano prawo jazdy a sprawa zostanie skierowana do sądu.

Do kolejnego zdarzenia doszło 23 listopada koło godziny 19.00 na skrzyżowaniu ul. Rynek-Grunwaldzka w Rawiczu. Kierowca VW Golfa 20-letni mieszkaniec powiatu górowskiego, skręcając w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącej na wprost ul. Grunwaldzką. Kierująca Renault 19,  34-letnia mieszkanka Rawicza doznała skręcenia odcinka szyjnego. Młodemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy, na swoim koncie mimo młodego wieku ma on już inne wykroczenia drogowe.