Seniorzy nie dali się okraść - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorzy nie dali się okraść

Data publikacji 14.12.2017

Rawiccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę, którzy usiłowali dokonać kradzieży. Sprawcy wchodzili do mieszkań pod pretekstem kupna starej odzieży, czy też podawali się za pracowników wodociągów. Seniorzy tym razem nie dali się nabrać na stare sztuczki złodziei i w porę powiadomili Policję.

W dniu 11 grudnia br. zostaliśmy powiadomieni przez mieszkankę Rawicza, że po klatce schodowej bloku na osiedlu Westerplatte chodzą osoby narodowości romskiej i wyrażają chęć zakupu starej odzieży, podają się również za pracowników wodociągów. Seniorka powiadamiająca nas o tym fakcie była zdenerwowana, ponieważ oświadczyła, że do jej mieszkania również chciały wejść te osoby i z trudem zdołała zamknąć drzwi.

Na miejsce został skierowany patrol policji, który zatrzymał opisywane osoby. Kobieta i trzech mężczyzn mieszkańców Wrocławia w wieku od 19 do 45 usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Sprawcy nie osiągnęli zamierzonego celu, ponieważ za każdym razem, osoby które miały paść ofiarą przestępstwa w porę orientowały, że sprawcy wpuszczeni do mieszkania nie są pracownikami wodociągów i podnosiły tak zwane „larum”. Wypłoszeni złodzieje wówczas opuszczali mieszkanie.

Osoby zatrzymane w przeszłości miały już konflikt z prawem, były już karane za kradzież, czy kradzieże z włamaniem. Tym razem również nie unikną odpowiedzialności karnej.