Zmagania turniejowe młodych rowerzystów - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zmagania turniejowe młodych rowerzystów

Data publikacji 26.04.2018

Rawiccy uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych sprawdzili się w III Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie rywalizowali ze sobą w zakresie znajomości przepisów ruchu drogowego, ich praktycznego zastosowania oraz udzielania pierwszej pomocy.

W dniu 25 kwietnia uczniowie z 12 szkół podstawowych z powiatu Rawickiego oraz z trzech oddziałów gimnazjalnych zmagało się w Powiatowym turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie ze szkół podstawowych w drużynach czteroosobowych  natomiast gimnazjaliści w druzynach trzyosobowych rywalizowali ze sobą w konkurencjach : test wiedzy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań, umiejętność udzielania pierwszej pomocy, sprawnościowy tor przeszkód oraz umiejętności zastosowania zasad w praktyce w miasteczku ruchu drogowego. Organizatorem turnieju na szczeblu szkół podstawowych była Szkoła Podstawowa w Chojnie. Zwycięzcą turnieju na poziomie szkół podstawowych została drużyna gospodarzy, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szkaradowie i trzecie – przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Konarach. Najwyższe podium oddziałów gimnajzalnych wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bojanowie, drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z SP 6 w Rawiczu i trzecie miejsce Szkoła Podstawowa w Pakosławiu.Najlepszą zawodniczą turnieju została Martyna Stachowska z SP Chojno oraz gimnazjalistka Zuzanna Łakoma z SP 6 w Rawiczu. Najlepszym zawodnikiem konkursu został Kevin Kędzia z SP Dłoń oraz gimnazjalista Patryk Ogrodowicz z SP 6 Rawicz. W tym roku zdecydowano na dodatkowe wyróżnienia w zakresie najlepiej udzielanej pierwszej pomocy. Na ratownictwie znają się najlepiej uczniowie SP w Miejskiej Górce oraz gimnazjaliści SP Pakosław.

Partnerami organizatorów turnieju była rawicka Komenda Policji i rawiccy strażacy, którzy aktywnie wzięli udział w przeprowadzeniu etapów konkursu.

Dzięki  WORD Leszno, Komisjom Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z gminy Pakosław, Jutrosin, Miejska Górka, Bojanowo  i Rawicz oraz przy dużym wsparciu Starostwa Powiatowego nagrodzono paczkami wszystkich uczestników turnieju.  Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe (gadżety elektroniczne, śpiwory turystyczne i kaski rowerowe). Każde dziecko otrzymało za udział w turnieju powerbanka. Wszyscy uczestnicy byli mile zaskoczeni tak atrakcyjnymi nagrodami i zapowiedzieli popularyzację idei bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród swoich równieśników

Zwycięzcy Powiatowego turnieju przyjadą reprezentować uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z powiatu rawickiego na finał wojewódzki XLI Ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwa spowrotem do Szkoły Podstawowej w Chojnie i to już za niecały miesiąc - 21 maja.

KS.