Rywalizacja uczniów z całej Wielkopolski w Szkole Podstawowej w Chojnie - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rywalizacja uczniów z całej Wielkopolski w Szkole Podstawowej w Chojnie

Data publikacji 22.05.2018

Uczniowie szkół podstawowych i z oddziałów gimnazjalnych z całego województwa wielkopolskiego sprawdzili się w Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie rywalizowali ze sobą w zakresie znajomości przepisów ruchu drogowego, ich praktycznego zastosowania oraz udzielania pierwszej pomocy.

Wczoraj Szkoła Podstawowa w Chojnie gościła  223 uczniów z całego województwa wielkopolskiego, którzy reprezentowali swoje powiaty w turnieju. Do rywalizacji stanęło 31 drużyn ze szkół podstawowych oraz 33 drużyny z oddziałów gimnazjalnych.
Uczniowie  sprawdzali się w czterech konkurencjach: test wiedzy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań, umiejętność udzielania pierwszej pomocy, sprawnościowy tor przeszkód oraz umiejętności zastosowania zasad ruchu drogowego w praktyce w miasteczku ruchu drogowego.

Organizatorem konkursu na szczeblu wojewódzkim jest Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Poznaniu wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu przy współpracy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego , Wielkopolskiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu, Szkoły Podstawowej w Chojnie , Urzędu Gminy w Pakosławiu , Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu oraz Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Rawiczu.

W turnieju w kategorii szkół podstawowych – o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego – zwyciężyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Obrze (powiat wolsztyński) w składzie: Jędrzej Waligórski, Kacper Zalisz, Maria Malanowska, Patrycja Rybarczyk. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych (pow. leszczyński) w składzie: Kacper Zadworny, Agnieszka Kurkiewicz, Jakub Stankowiak, Julia Kuśnierek, trzecie – uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Słupi (pow. Kępiński) w składzie: Martyna Jurasik, Wiktoria Hendrys, Marcin Musiała, Wiktor Nawrot.


W turnieju w kategorii gimnazjów – o puchar Wojewody Wielkopolskiego – zwyciężyła drużyna reprezentująca oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej w Mroczeniu (pow. kępiński), w składzie: Wiktoria Zychla, Patryk Malcher, Nikola Czajkowska. Drugie miejsce zajęli reprezentanci oddziałów gimnazjalnych w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Obrze (pow. wolsztyński) w składzie: Norbert Kata, Michalina Rychła, Eryka Szymkowiak, a trzecie – uczniowie oddziałów gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych (pow. leszczyński).

Najlepszymi zawodnikami turnieju wśród uczniów szkół podstawowych została Patrycja Rybarczyk ze Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Obrze oraz wśród uczniów z oddziałów gimnazjalnych - Wiktoria Zychla ze Szkoły Podstawowej w Mroczeniu.

Powiat rawicki w turnieju reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Chojnie oraz gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej w Bojanowie.

Zwycięzcy wielkopolskiego etapu turnieju pojadą reprezentować województwo na  ogólnopolski finał XLI Ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym  już w dniach 5 – 7 czerwca w Przelewicach (woj. zachodniopomorskie).

/KS/