Prelekcja policjantów, podczas kina plenerowego - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Prelekcja policjantów, podczas kina plenerowego

Data publikacji 30.08.2019

Podczas wakacji wielu wypoczywało a policjanci czuwali nad ich bezpieczeństwem. Dzielnicowi z rewiru w Pakosławiu podczas kina plenerowego, omawiali podstawowe zasady związane z bezpieczeństwem i odpowiedzialnym zachowaniem. Funkcjonariusze w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz "Narkotyki i dopalacze zabijają" tłumaczyli jak istotne znaczenie ma wiedza w tym zakresie i stosowanie tej wiedzy w życiu codziennym. Podczas spotkania policjanci rozdawali ulotki.

W czasie organizacji imprezy, kina plenerowego nad zalewem w Pakosławiu, dzielnicowi omówili zagadnienia dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze, nad wodą i w wodzie. Dzieci oraz dorośli zostali zapoznani z podstawowymi przepisami obowiązującymi podczas poruszania się na drodze, zarówno jako piesi jak i rowerzyści. Omówiono również  bezpieczeństwo podczas zabaw grupowych w pobliżu dróg, zasady bezpieczeństwa podczas wycieczek pieszych, w góry i podczas wyjazdów poza miejsce zamieszkania. W czasie spotkania również został poruszony temat bezpieczeństwa nad wodą. Przestrzegano, że kąpiel i zabawa w miejscach niewyznaczonych do tego jest ryzykowna i niesie zagrożenie dla życia i zdrowia. Policjanci omówili z dziećmi także bezpieczeństwo podczas prac polowych i w gospodarstwie.

W ramach kampanii ""Narkotyki i dopalacze zabijają" przedstawiono zagrożenia w sferze społecznej, prawnej i przede wszystkim zdrowotnej jakie niosą za sobą te używki. Wyjaśniono że wakacje można wykorzystać na rozwój swojego ciała, na rozsądną i bezpieczną zabawę, wskazano, że nie warto ryzykować i eksperymentować z niebezpiecznymi substancjami, które mogą uzależnić czy zabić.

TD

  • policjanci podczas pogadanki, podczas imprezy kina plenerowego
  • policjanci podczas pogadanki, podczas imprezy kina plenerowego