Policjanci na spotkaniu z dziećmi w Domu Kultury w Rawiczu - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Policjanci na spotkaniu z dziećmi w Domu Kultury w Rawiczu

Data publikacji 29.08.2019

Rawiccy funkcjonariusze w okresie wakacji prowadzą cykl spotkań z dziećmi, na których przypominają podstawowe zasady związane z bezpiecznym i odpowiedzialnym zachowaniem. Policjanci w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz "Narkotyki i dopalacze zabijają" przeprowadzają spotkania w różnych miejscach, temat jaki podejmują jest dla nich bardzo istotny a kluczowe słowo to bezpieczeństwo. Spotkania z dziećmi. Policjanci na spotkaniu z dziećmi w Domu Kultury w Rawiczu

Podczas spotkania w Domu Kultury w Rawiczu policjanci omówili zagadnienia dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze, nad wodą i w wodzie. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi przepisami obowiązującymi podczas poruszania się na drodze, zarówno jako piesi jak i rowerzyści. Omówiono również  bezpieczeństwo podczas zabaw grupowych w pobliżu dróg, zasady bezpieczeństwa podczas wycieczek pieszych, w góry i podczas wyjazdów poza miejsce zamieszkania. W czasie spotkania również został poruszony temat bezpieczeństwa nad wodą. Przestrzegano, że kąpiel i zabawa w miejscach niewyznaczonych do tego jest ryzykowna i niesie zagrożenie dla życia i zdrowia. Policjanci omówili z dziećmi także bezpieczeństwo podczas prac polowych i w gospodarstwie.

W ramach kampanii ""Narkotyki i dopalacze zabijają" przedstawiono zagrożenia w sferze społecznej, prawnej i przede wszystkim zdrowotnej jakie niosą za sobą te używki. Wyjaśniono że wakacje można wykorzystać na rozwój swojego ciała, na rozsądną i bezpieczną zabawę, wskazano, że nie warto ryzykować i eksperymentować z niebezpiecznymi substancjami, które mogą uzależnić czy zabić.

TD