Rawiccy policjanci otrzymali „Kryształowe Gwiazdy” - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rawiccy policjanci otrzymali „Kryształowe Gwiazdy”

Data publikacji 28.11.2017

„Kryształowe Gwiazdy” już po raz 13 zostały wręczone policjantkom i policjantom, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia, które trafiły do rąk 124 wielkopolskich stróżów prawa, ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. Wśród szczególnie wyróżnionych znaleźli się również rawiccy funkcjonariusze sierż. Robert Pazoła oraz sierż. Bartosz Janasik.

Gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd” na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń dla wielkopolskich stróżów prawa. W tym roku to szczególne wyróżnienie wręczone zostało po raz trzynasty policjantkom i policjantom, którzy w trakcie codziennej służby, narażając swoje życie lub zdrowie przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę warunków życia drugiego człowieka. 

W tym roku Kryształową Gwiazdą wyróżniono 124 funkcjonariuszy. Liczba corocznych laureatów pokazuje, że niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, często z narażeniem własnego życia, jest w policyjnej służbie niemalże codziennością.

Tegoroczna gala odbyła się 27 listopada w poznańskim Domu Żołnierza. Słowa wdzięczności i uznania dla policjantów wyraził w pierwszej kolejności Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, który wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzejem Szarym wręczył funkcjonariuszom te wyjątkowe wyróżnienia.

W gronie zaproszonych gości, którzy dołączyli do gratulacji szefa wielkopolskich stróżów prawa, obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych, urzędów i instytucji na co dzień współpracujących z wielkopolską Policją, a także przełożeni wyróżnionych policjantów.

Tegorocznymi laureatami zostali również, sierż. Robert PAZOŁA i sierż. Bartosz JANASIK – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu - 25 grudnia 2016 roku, funkcjonariusze podjęli interwencję, w związku ze zgłoszeniem o głośnej muzyce w mieszkaniu.  Nikt nie reagował na pukanie oraz ich dzwonienie. Kiedy policjanci chwycili za klamkę, okazało się że drzwi są otwarte. Gdy weszli do środka zobaczyli młodego mężczyznę wiszącego na karniszu. Funkcjonariusze podbiegli do niego, jeden z policjantów podtrzymywał go za nogi a drugi odciął sznur. 24-latek nie stracił czynności życiowych, ale gdyby nie zdecydowana reakcja funkcjonariuszy, na pewno doszłoby do tragedii.