Wyjątkowe spotkanie dla wyjątkowej młodzieży - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjątkowe spotkanie dla wyjątkowej młodzieży

Data publikacji 06.12.2017

„Wolontariusz filarem profilaktyki”, takie hasło przyświecało podczas konkursu zorganizowanego przez miejscowych policjantów oraz Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu. W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, w szczególny sposób podziękowano wyjątkowej młodzieży za swoją dotychczasową pracę i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypada na dzień 5 grudnia br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu przy ścisłej współpracy z przedstawicielami Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu zorganizowali konkurs z wiedzy dotyczącej ogólnych zagadnień profilaktyki oraz działalności wolontariatu.

Do udziału zaproszono młodzież najchętniej angażującą się społecznie w różnego rodzaju akcje charytatywne. Uczniowie ci, w tym wyjątkowym dla siebie dniu, nie tylko przystąpili do konkursu ale i zostali wyróżnieni w szczególny sposób, za swoją dotychczasową pracę i zaangażowanie. Ideą organizatorów inicjujących spotkanie, była chęć wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy z naszego rejonu. Oczywistym dla każdego musi być fakt, że praca którą wykonują za darmo z potrzeby serca jest bardzo istotna i bezcenna.

Spotkanie odbyło się w świątecznym klimacie, nie zabrakło miejsca na wspólną herbatę i smaczne ciasto, które zostało upieczone przez wolontariuszy szkoły zawodowej.

W przeprowadzonym konkursie wyłoniono laureatów:

I miejsce – Dominika Świrbutowicz uczennica III kl. LO w Rawiczu

II miejsce –  Paulina Lisiecka uczennica II kl. Oddziału gimnazjalnego w PS nr 4 w Rawiczu

III miejsca – Katarzyna Włodarczyk uczennica II kl. LO w Rawiczu.

Atrakcyjne nagrody oraz upominki, które otrzymali zwycięzcy konkursu oraz uczestnicy przedsięwzięcia, ufundowane zostały przez Miejsko Gminny Ośrodek wsparcia w Rawiczu.